Izborno-izvještajna sjednica Skupštine 2021

U subotu 13.03.2021. Dobrovoljno vatrogasno društvo Margečan je, uz pridržavanje epidemioloških mjera, održalo izborno-izvještajnu sjednicu Skupštine. Podnijeta su izvješća za prošlo razdoblje, te su predstavljeni planovi za ovu godinu. Potrebno je napomenuti da je zbog pandemije bio smanjen obujam aktivnosti Društva, koje su se svele na aktivnosti samo operativnih članova. Iz istog razloga je izostao i rad sa djecom i mladima, te su otkazana bila sva takmičenja i vježbe. Operativni članovi su u sklopu civilne zaštite sudjelovali u ophodnjama i nadzoru pridržavanja epidemioloških mjera, održavali su opremu, vozila i vatrogasni dom. Početkom prošle godine 5 članova je završilo tečaj za bolničara u vatrogastvu, 2 člana za zvanje vatrogasac, dok je 10 članica mlade ekipe završilo tečaj za vatrogasnu mladež.Kroz godinu je nabavljena oprema u vrijednosti oko 100.000,00 kn, većim dijelom za potrebe opremanja navalnog vozila, koje je nabavljeno krajem 2019.godine, a potrebno je bilo zamijeniti i određenu dotrajalu opremu. Društvo posjeduje svu potrebnu opremu za svoju kategoriju, te uz 13 operativnih vatrogasaca zadovoljava sve propise.Planirani radovi Društva u ovoj godini će ovisiti o epidemiološkoj situaciji, a ukoliko će biti dozvoljeno, ponovno će se intenzivnije raditi sa djecom i mladima.Sva izvješća i planovi su jednoglasno prihvaćeni, kao i novi Statut, kojeg je bilo potrebno uskladiti sa novim Zakonom o vatrogastvu.Budući da je sjednica bila i izbornog karaktera, izabrano je vodstvo za novi mandat od 5 godina. Dosadašnjem predsjedniku Đuras Davoru je povjerena ista dužnost i u novom mandatu, kao i zapovjedniku Lacković Mariu, te tajniku Đuras Zdenku. Za novog zamjenika predsjednika izabran je Vidaček Josip, a novi zamjenik zapovjednika Vidaček Velimir. Izabran je i novi Upravni i Nadzorni odbor, Zapovjedništvo, te Sud časti. Dosadašnji članovi Upravnog odbora, Martin Krznar i Dragutin Đuras, otišli su u zasluženu vatrogasnu „mirovinu“, te će kao vatrogasni veterani i dalje biti cijenjeni članovi DVD-a Margečan. Više od 40 godina bili su dio upravljačkih tijela Društva, a njihov doprinos razvoju vatrogastva i samog DVD-a Margečan bio je velik. Za taj njihov dugogodišnji doprinos, kao znak zahvalnosti uručena im je statua sv.Florijana, zaštitnika vatrogasaca.